• Decrease font size
  • default color
  • blue color
  • green color

Sportovní klub Míkovice je od 16.6.2003 řádně sdružen v Českém svazu tělesné výchovy a vznikl za účelem vybudování sportovního zázemí pro obyvatele městské části Míkovice a blízkého okolí. Cílem SK Míkovice je zapojit co největší počet lidí z městské části Míkovice do sportovních aktivit, zpříjemnit a obohatit tak soužití občanů v této obci.Evidenční list je k nahlédnutí zde.

SK Míkovice každoročně pořádá turnaj ve stolním tenise, minikopané či nohejbalu. V roce 2007 k těmto akcím přibylo i sportovní odpoledne, kde jako hlavní soutěž proběhl cyklistický závod míru. Dále soutěž ve střelbě ze vzduchovky a petanque. Závody probíhají v disciplínách muži, ženy, mládež do 15 let a děti do 6ti let.

Sportovní klub inicioval také výstavbu víceúčelového hřiště s umělým povrchem v lokalitě pod Míkovickou přehradou. Toto hřiště vybudoval Městský úřad v Uherském Hradišti za podpory Zlínského kraje v roce 2005. Sportovní klub má toto víceúčelové hřiště v pronájmu a snaží se o jeho optimální využití. V zimě pak ke sportovním aktivitám využívá místní kulturní zařízení. Provozní obsazenost hřiště je nuvedena na konci tohoto článku.

Květen 2007 – předseda SK Míkovice Ing. Lubomír Šlosar, byl vyznamenám čestným uznáním od asociace ČSTV za přínos pro rozvoj sportu a tělovýchovy. Přehled získaných cen a to nejen nohejbalistů, je možno shlédnout v místní hospodě.

Vítězové a úspěchy

V roce 2006 se členové SK Míkovice premiérově zúčastnili Závodu dračích lodí v Ostrožské Nové Vsi. Jejich tým zvaný Tufír kite zde v závodě neprofesionálních posádek na trati 200 metrů, vybojoval v tvrdé konkurenci 16 posádek 10. místo. Pokračování dračích závodů v roce 2007, tentokrát v konkurenci 30 posádek, skončilo pro tým Tufíru opět velmi dobře. Postup z 10. místa časem, znamenal účast v B finále závodu, kde posádka dojela na 5. místě a obsadila tak celkově 11. místo. Fotografie z těchto klání můžete najít v galerii.

SK Míkovice cup 2007 1.místo: SK Míkovice

Uherské Hradiště – Páté místo ve své kategorii vybojoval na mistrovství světa v bikrosu, které se nedávno konalo v pařížské hale Bercy, teprve šestiletý Dušan Hůlka z Boršic. Šampionátu se ve všech kategoriích zúčastnilo na 2700 závodníků ze 40 zemí světa. V kategorii šestiletých pak jelo dvacet závodníků ze 13 zemí. „Dušan suverénně vyhrál kvalifikaci, semifinále zajel třetí. Moje nervozita před závodem byla obrovská, malý to překvapivě zvládal naprosto v pohodě. Až ve finále zaspal start, ale i přesto byl jeho výkon výborný,“nešetří chválou Pavel Hůlka, otec a trenér malého závodníka v jedné osobě. Na mistrovství se podle jeho slov vydali spíš jen na zkoušku, s finálovou jízdou a případným umístěním nepočítali. „Z hecu jsem Dušánkovi slíbil, že když pojede finále, koupím mu tu nejkrásnější a nejdražší přilbu, jaká je k sehnání,“ směje se Hůlka starší a ukazuje do vitríny, kde je vystavena novotou vonící červenobílá přilba, kterou Dušánek brzy vyzkouší přímo na dráze. Když se drobného, ale úspěšného závodníka zeptáte, jaké to bylo na závodech ve Francii, s nesmělým úsměvem odpoví, že fajn. Po krátkém odpočinku jej už tento víkend čeká další závod – Intercup v Přerově a Hranicích na Moravě. Závodní pro něj budou i všechny další víkendy až do konce října. Čtyřiadvacátého září pojede Dušan vrchol sezony – mistrovství České republiky v Praze-Bohnicích. „Dušánek nebyl od začátku sezony horší než třetí, i když zpočátku se mu moc nedařilo, padal, ale i tak mu patří průběžné třetí místo v Českomoravském poháru a zatím první místo v pořadí mistrovství Moravy,“ bilancuje Pavel Hůlka, který jedním dechem dodává, že k budování kariéry bikrosového závodníka potřebuje Dušan nejen kvalitní tréninkové zázemí, ale i finanční prostředky. „Další mistrovství světa se jede za rok v Brazílii, byl bych rád, kdyby Dušánek jel. Obnáší to ale nejen tvrdou dřinu, ale i finanční krytí, proto bych byl samozřejmě rád, kdyby se mi podařilo najít sponzora,“ říká Hůlka starší.

Problémy s tréninky, kvůli kterým musí Hůlkovi jezdit do Přerova na tamní závodní dráhu, by měla vyřešit plánovaná výstavba dráhy v Míkovicích pod hlavičkou tamního SK, která by měla být navržena tak, aby splňovala parametry pro závody Českomoravského poháru a další větší bikrosové podniky. „Chtěli bychom oslovit bikrosové nadšence a příznivce, kteří by s výstavbou pomohli, hlavně bude potřeba vzít do ruky lopatu při jejím budování a taky je potřeba ji udržovat, aby nezarůstala trávou,“ dodává k plánované výstavbě Hůlka.

Sportovní klub Míkovice přivítal aktivitu závodníků Hůlků

V prostoru, kde byla dříve motokrosová trať, je dnes zanedbané území a rozhodně jsme ochotni přispět k tomu, aby se naplnil plánovaný záměr, postavit v Míkovicích bikrosovou trať a podpořit tak růst mladého závodníka a další rozšíření tohoto sportu v našem regionu. V současnosti probíhá závěrečná a zároveň nejdůležitější fáze stavby bikrosové dráhy, kdy dochází k modelování celé tratě za pomoci mechanizace a nových zájemců o tento sport pod vedením trenéra Pavla Hůlky.